Aplikator-piłka Lyapko „Jeżyk” 4,0 Ag

Aplikator wieloiłowy – piłka „Jeżyk” – odległość między igłami 4,0 mm, średnica 55 mm
Skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro; podstawa: guma medyczna.

Do każdego zamówienia nieodpłatnie dołączamy książeczkę „Aplikatory Lyapko. Metodyka stosowania”, gdzie bardzo szczegółowo opisana jest istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatrorów wieloigłowych, wskazania do stosowania w/w terapii oraz szczegółowy opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach.
Aplikator-piłka „Jeżyk” – jest środkiem do oddziaływania bezpośrednio na obszary występowania bólu na ciele, wspomaga drobną koordynację ruchową oraz wrażliwość dotykową.
Osiągnięcie zwiększonej efektywności terapeutycznej jest możliwe dzięki okrągłej formie aplikatura, refleksyjno-mechanicznym i galwaniczno-elektrycznym właściwością aplikatura „Jeżyk”. W wyniku czegonastępuje aktywizacja układu nerwowego, sercowo-naczyniowego, kostnego, trawiennego, immunologicznego i innych układów.
Jak należy używać aplikatora-piłeczki?
Przy schorzeniach związanych z zaburzeniami w układzie nerwowym i aktywności umysłowej należy oddziaływać piłeczką (uciskać, przyciskać, przetaczać) w dłoniach i na stopach, gdzie występuje najwięcej stref projekcji wszystkich organów wewnętrznych człowieka. Takie miejscowe oddziaływanie rozwija drobną motorykę ruchową i wrażliwość dotykową kończyn, wspiera rozwój funkcji mózgu u dzieci i dorosłych.
Aplikator Lyapko “Jeżyk” jest przydatny w gimnastyce palców i dłoni, jest powszechnie stosowany przez psychologów dziecięcych, logopedów, neurologów, rehabilitantów czy lekarzy pracujący z dziećmi z opóźnieniami mowy, opóźnieniami rozwoju układu psychonerwowego i psychomotoryki, z dziećmi z dziecięcym porażeniem mózgowym, jąkaniem się i innymi dolegliwościami.
Aplikator-piłeczkę „Jeżyk” można stosować:
  • przy uszkodzenia stawów oraz więzadeł rąk i stóp
  • w celu przywrócenia funkcji motorycznych stóp, dłoni czy palców (np. po zdjęciu gipsu)
  • do usuwania przykurczów mięśniowo-stawowych
  • po urazach czaszkowo-mózgowych, po udarach w rehabilitacji domowej, przy uszkodzeniach nerwów obwodowych
  • w napięciach stresowych
  • w rehabilitacji zaburzeń psychicznych i mowy u dzieci
  • w zapobieganiu i eliminowaniu zmęczenia mięśni
  • w łagodzeniu napięć nerwowych i wielu innych problemach zdrowotnych.
UTRZYMANIE W CZYSTOŚCI I DEZYNFEKCJA
W warunkach domowych — zaleca się obróbkę roztworem myjącym, przemywanie pod bieżącą wodą i suszenie strumieniem gorącego powietrza (suszarką).
W placówkach leczniczych do sterylizacji aplikatorów używa się powszechnie stosowanych preparatów medycznych do dezynfekcji powierzchni sprzętu.
Przy poprawnym korzystaniu aplikatora jego termin przydatności stanowi 5 – 7 lat.

Zobacz w sklepie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *