Porównanie fali uderzeniowej kompresorowej i napędzanej elektromagnetycznie

Porównanie cech fali sprężarkowej i napędzanej elektromagnetycznie

Parametr Fala uderzeniowa sprężarkowa Fala uderzeniowa z pociskiem napędzanym magnetycznie Uwagi
Gabaryty Duże Mniejsze  Dzięki tym cechom, urządzenie jest przenośne.
Masa Wysoka Niska
Tryby pracy Ciągła Przerywana  W ośrodkach o dużej ilości pacjentów należy się liczyć z koniecznością robienia przerw.
Maksymalna częstotliwość Zwykle wyższa Zwykle niższa  Niższa częstotliwość to dłuższy czas zabiegu, gdyż podstawową kwestią jest zadana ilość uderzeń.
Szerokość impulsu uderzeniowego 4,5 us  14,5 us  Przez niewielką ilość dostępnych badań, trudno określić czy trzykrotnie większa szerokość impulsu uderzeniowego, ma wpływ na skuteczność zabiegu.
 Dostępne badania kliniczne  Duża ilość dostępnych badań  Brak danych o badaniach  Fale sprężarkowe są na rynku już od dawna i dlatego znakomita większość badań była wykonywana z ich zastosowaniem. Ponadto firmą rozwijającą cały czas wiedzę kliniczną w tym zakresie jest Storz, producent fali sprężarkowej.
 Poziom hałasu  Wyższy  Niższy  Kompresor nie pracuje cały czas lecz dopompowuje zbiornik. W trakcie zabiegu poziom hałasu pistoletu jest wyższy niż kompresora. Pistolety występują przy obydwu rozwiązaniach.
 Doświadczenia w praktyce fizykoterapeutycznej  Stosowana powszechnie  Niewielka ilość zainstalowanych urządzeń w gabinetach  Kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych urządzeń na całym świecie to w większości urządzenia sprężarkowe. Z tego właśnie powodu, ta technologia wydaje się być bardziej dopracowana.
Porównanie fali napędzanej kompresorem i elektromagnetycznie
Wykres impulsu uderzeniowego na postawie informacji z Zimmer Elektromedizin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *